-
Szukaj
-
Facebook
Politolog, trener biznesu, bezpartyjna
Wykształcenie i doświadczenie
Absolwent Instytutu Politologii Uniwersytetu Szczecińskiego, specjalność integracja europejska im. Jeanna Monneta oraz studiów podyplomowych Szkoła Trenerów Biznesu oraz Psychologia w Biznesie.
W latach 1997 ? 2013 adiunkt w Instytucie Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2005 r. obroniła doktorat z historii gospodarczej Wspólnot Europejskich (Od Rzymu do Maastricht. Historia gospodarcza Wspólnot Europejskich w latach 1957 ? 1992, wyd. Poznań 2007). Podczas pracy na uniwersytecie prowadziła zajęcia z gospodarki Unii Europejskiej, zarządzania, komunikacji, negocjacji, marketingu, ekonomicznych podstaw polityki oraz twórczego rozwiązywania problemów.
Od 2010 pracuje jako roku trener biznesu i szkoleniowiec; od trzech lat również makler nieruchomości.
Prowadzi własną działalność gospodarczą.
Wspierała powstawanie Szczecińskiego Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii.
Przez wiele lat badałam i analizowałam procesy integracji europejskiej. Wciągu ostatnich 6 dekad w Europie udało się wypracować wiele korzystnych rozwiązań ? swoboda prowadzenia działalności gospodarczej, zniesienie ceł i innych opłat o podobnych skutkach, stworzenie strefy Schengen to bez najmniejszych wątpliwości pozytywne aspekty tego procesu. Równocześnie jednak realizowane są projekty, które moim zdaniem stanowią próbę forsowania politycznych idei unifikacji za wszelką cenę, ignorując przy tym prawa rynku, czego najlepszym dowodem jest nie tylko historia tworzenia unii walutowej, ale przede wszystkim skutki przyjęcia tego określonego modelu, które dzisiaj są widoczne, a które sens i stabilność tego projektu stawiają pod wielkim znakiem zapytania. Regulacje europejskie coraz głębiej ingerują w życie podmiotów gospodarczych i obywateli.
W moim przekonaniu, współczesna Europa przeżywa ogromny kryzys tożsamości ?odchodzi nie tylko od swojego chrześcijańskiego dziedzictwa, ale zaprzecza także korzeniom helleńskim, kiedy wszechobecnym relatywizmem neguje podstawę filozofii greckiej, jaką było uznanie, że istnieje obiektywna prawda, którą należy poznawać i ku której należy dążyć. Odcina się także od tradycji rzymskiej, kiedy uznaje że prawem może być wszystko, co tylko zostało przegłosowane bez względu na cel i skutek, w rezultacie czego prawo przestaje być sprawiedliwe, a staje się narzędziem arbitralnego traktowania tych, którzy mu podlegają.
Będąc deputowanym Parlamentu Europejskiego chcę działać na rzecz ograniczenia szkodliwego wpływu przerostu europejskich regulacji, przywrócenia większej podmiotowości obywatelom, podmiotom gospodarczym i państwom członkowskim. Deklaruję ścisłą współpracę ze wszystkimi parlamentarzystami w zakresie spraw ważnych dla naszego regionu i Polski.
Komitet wyborczy: Kongres Nowej Prawicy
Lista nr 7, miejsce nr 3, okręg wyborczy nr 13 (Gorzów Wielkopolski)
Facebook: https://?fref=ts