-
Szukaj
-
Facebook
W konferencji wzięli udział: Przemysław Wipler, Prezes Stowarzyszenia Republikanie; Kamil Orzeł, koordynator projektu „Naśladujmy co dobre!”; Łukasz Wróbel, Wiceprezes partii Polska Razem Jarosława Gowina oraz Grzegorz Sowa, członek Zarządu Stowarzyszenia Republikanie.
Przemysław Wipler zapowiedział, że propozycje rozwiązań spływające od Polaków zza granicy będą przekładane na konkretne projekty ustawodawcze w naszych kraju.
„Doskonała znajomość dwóch lub więcej systemów prawnych przez kilka milionów obywateli Polskich jest dla nas wszystkich ogromną szansą. Polacy na emigracji widzą w jaki sposób konkretne problemy życia codziennego rozwiązywane są w kraju, w którym mieszkają i mają porównanie z rozwiązaniami stosowanymi w Polsce. Mogą pokazać, które metody rozwiązywania konkretnych problemów są bardziej przyjazne dla mieszkańców.” – powiedział Kamil Orzeł, pomysłodawca i koordynator projektu, pełnomocnik Stowarzyszenia Republikanie na zagranicę.
Łukasz Wróbel, który ma za sobą doświadczenia emigracyjne, powiedział: „W Wielkiej Brytanii państwo ufa swoim obywatelom i tworzy prawo z myślą o ludziach. Człowiek, który chce być uczciwy wobec państwa, nie ma z tym żadnych problemów. W Polsce uczciwi ludzie nie mogą spać spokojnie, bo prawo jest tak skomplikowane, że w każdej chwili może okazać się, że są przestępcami podatkowymi.”
Grzegorz Sowa, znany całej Polsce ze swojej walki z ZUS-em odniósł się do trudności stawianych polskim przedsiębiorcom: „Naszym celem jest zwiększenie dobrobytu i będziemy usuwać wszelkie przeszkody stojące nam na drodze do realizacji tego celu. Główną przeszkodą jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który pobiera haracz od przedsiębiorców, mimo, że nie osiągają dochodów.”
Adres portalu, na którym zbierane będą pomysły legislacyjne:
www.nasladujmycodobre.pl
komentarze
Stowarzyszenie "Republikanie"
tel.:
Biuro prasowe
tel.:
W Wielkiej Brytanii tylko policja ma prawo używać fotoradarów, a odpowiednik straży miejskiej pilnuj stref parkowania i oznaczeń za zapłacenie podatku drogowego. Nie istnieje nic na wzór straży zarobkowej gmin, z przywilejami emerytalnymi jak służby mundurowe. A za popełnione przestępstwa rzadko można uzyskać wyrok w zawieszeniu.
A oto świetny link do filmu opisującego czym jest gospodarka wolnorynkowa w porównaniu do naszej.