Jacek Sierpińskiimage_pdfimage_print

Jacek SIERPIŃSKI sierpinski

Znany również jako „Papież Polskiego Libertarianizmu”- polski informatyk, publicysta, bloger, pisarz i poeta, znany przede wszystkim jako propagator i popularyzator libertarianizmu w Polsce.

Życiorys

Studiował filozofię na Uniwersytecie Śląskim. W czasie studiów należał do Niezależnego Zrzeszenia Studentów. W latach 1989-1997 uczestnik Federacji Anarchistycznej, współzałożyciel grupy Stowarzyszenia Inicjatyw Wolnościowych „An Arche”, w owych latach był też stałym współpracownikiem Anarchistycznego Magazynu Autorów „Mać Pariadka”.

W 1989 roku, wraz z dwiema innymi osobami, był współinicjatorem akcji obywatelskiej na rzecz odwołania senatora Andrzeja Wieloweyskiego po tym, jak głosował on za wyborem gen. Jaruzelskiego na prezydenta.

Autor opowiadań fantastycznych, opublikowanych m.in. w miesięczniku Nowa Fantastyka.

Od lat dziewięćdziesiątych zajmuje się popularyzowaniem libertarianizmu w Polsce, został za to uhonorowany w 2003 roku symboliczną nagrodą przez Libertarian International.

Autor wielu artykułów i felietonów, publikowanych m. in. w „Najwyższym Czasie!”, Mać Pariadce”, „Zielonych Brygadach”, „Rojaliście – Pro Patria”, jak również w Internecie. Założyciel portalu Libertarianizm.pl. Od 2006 roku prowadzi bloga.

Od 2011 r. współpracownik Stowarzyszenia Blogmedia24.pl, brał udział w spotkaniach grupy „Dialog” w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Demokratycznego Państwa Prawa (przedstawiał propozycje zmian liberalizujących ustawę o zgromadzeniach), Pomysłodawca inicjatywy „Blogerzy przeciw cenzurze Internetu” Członek rady programowej Partii Libertariańskiej.

W ramach wyborów do Parlamentu Europejskiego w Polsce w 2014 roku, jako członek Partii Libertariańskiej, został wpisany na listę Komitetu Wyborczego Demokracja Bezpośrednia jako kandydat numer jeden w okręgu wyborczym nr 11.

Komitet wyborczy: Demokracja Bezpośrednia

Lista nr 6, miejsce nr 1, okręg wyborczy nr 11 (Katowice)

WWW: http://sierp.libertarianizm.pl/
Facebook: